AKTUALNOŚCI: 225 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Reprezentacja Pocztu Sztandarowego ZS nr 1 wraz z delegacją naszych pożarników, Panem Dyrektorem i nauczycielami uczestniczyła w 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Błoniu. Po uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny poczty sztandarowe przemaszerowały na błoński rynek, gdzie odbyły się dalsze uroczystości. Wśród nich przemówienie Burmistrza, Apel Pamięci oraz ceremonia składania kwiatów pod pomnikiem Hymnu Narodowego. Nasza młodzież z klasy o profilu pożarniczym wraz z nauczycielem Marianem Ogrodzkim złożyła życzenia w imieniu Dyrekcji Szkoły błońskim strażakom z okazji przypadajacego w dniu 4 maja ich święta. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również wystawa poświęcona 1050 rocznicy Chrztu Polski, którą otwarto na rynku w Błoniu w dniu Konstytucyjnego Święta.

Joanna Florczak