AKTUALNOŚCI: V TARGI EDUKACYJNE W "WAŃKOWICZU"

17 marca odbyła się już piąta edycja targów edukacyjnych na terenie naszego powiatu zorganizowana przez naszą szkołę. Tradycyjnie gościliśmy uczniów ze szkół w Ożarowie, Lesznie, Bieniewicach, Bożej Woli i Błoniu.

Swoją ofertę przedstawiła biblioteka pedagogiczna, doradcy zawodowi z Powiatowego Urzędu Pracy, żołnierze z 37. dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej z Sochaczewa oraz kilkanaście uczelni wyższych z naszego rejonu. Szkoła Wyższa Psychologii  Społecznej przeprowadziła kilka warsztatów dla młodzieży z zakresu sztuki wyboru studiów, autoprezentacji, radzenia sobie ze stresem, techniki skutecznej nauki, zarządzanie czasem oraz motywacji.

Oprócz wielu spotkań i rozmów dotyczących przyszłej ścieżki zawodowej, można było dowiedzieć się m. in., jaka jest historia mydła czy jak można mydłom nadać kształt. Odpowiedź na te i inne ciekawe pytania były wprowadzeniem do samodzielnego tworzenia mydeł  przez uczestników targów podczas warsztatów mydlarskich. Uczniowie mieli do dyspozycji różnorodne foremki, barwniki i olejki eteryczne oraz kolorowe drobiazgi do zatapiania. Zmęczeni mogli skorzystać z łóżka do masażu, gdzie fachowa ręka fizjoterapeuty zajmowała się zbolałymi mięśniami. Głodni mogli posilić się świeżo wypieczonym chlebem oraz smakołykami ze szkolnej kuchni.

Tegoroczne targi uważamy za bardzo udane. Już dziś zapraszamy za rok!