AKTUALNOŚCI: ZAJĘCIA Z RATOWNICTWA LOTNICZEGO

W dniu 12.05.2016r. uczniowie Zespołu Szkół nr1 im. Melchiora Wańkowicza w Błoniu o profilu pożarniczo-ratowniczym uczestniczyli w zajęciach z ratownictwa lotniczego w 2 Grupie poszukiwawczo-ratowniczej w Mińsku Mazowieckim. Młodzież zapoznała się z historią  i zadaniami jednostki wojskowej, pracą meteorologa a także sokolnika, który w sposób bardzo ciekawy opowiedział o roli ptaków drapieżnych na lotnisku. Największe zainteresowanie wzbudził praktyczny pokaz sprzętu ratowniczego, jakim dysponuje jednostka. Atrakcyjność pokazu podniósł aktywny udział młodzieży w zajęciach ratowniczych. Serdecznie dziękujemy za ciekawe spotkanie, które zaowocowało nowymi doświadczeniami i liczymy na dalszą współpracę.

Anetta Pietrzyk