AKTUALNOŚCI: REPORTAŻ DOKUMENTALNY

W ramach zajęć dziennikarskich oraz dzięki niezawodnej pomocy Agencji KAJ, podjęliśmy się wykonania konkursowego reportażu. Zbieranie materiałów, nagrania i mozolny montaż zajęły nam kilkadziesiąt godzin. Była to niesamowita i ciekawa praca. Bohaterką tego dokumentu jest Sybiraczka – pani Leokadia Lizik – wspaniała kobieta z wielką cierpliwością i miłością, którą darzy nas już od dawna. Pani Lodzia, kiedy miała 12 lat została zesłana do kołchozu na Syberię i ciężko pracowała tam, walcząc każdego dnia z głodem i mrozem o przetrwanie aż 5 lat. „Babcia kolejowa” - jak sama mówi o sobie, przyjęła nas bardzo ciepło i serdecznie. Dla każdego miałą parę kapci, coś słodkiego i dobre słowo. Sprawiła, że przez te kilka godzin czuliśmy się jak u własnej babci. Jest to wspaniała kobieta z bagażem trudnych doświadczeń, dlatego zdecydowaliśmy się przedstawić jej historię w naszym dokumencie.

Dziennikarze z „Wańkowicza”