AKTUALNOŚCI: SPORTOWCY O EURO 2016

Grupa dziennikarska z klasy 1LOA oraz uczniowie klasy 1 technikum mechatronicznego wzięli udział w spotkaniu pod hasłem "EURO 2016", które odbyło się 23 maja na terenie Centrum Kultury. Spotkanie dotyczyło refleksji przed Mistrzostwami Europy we Francji. Wśród zaproszonych gosci, a zarazem ekspertów byli:

Andrzej Strejlau - trener, były selekcjoner reprezentacji Polski i komentator sportowy,
Jerzy Kraska - mistrz olimpijski i trener
Lesław Ćmikiewicz - mistrz olimpijski i wicemistrz świata. Rozmowę poprowadził Stefan Szczepłek - dziennikarz, pisarz i komentator sportowy. Po krótkiej prezentacji sylwetek gości, wspominano sukcesy naszej reprezentacji i ludzi, którzy przyczynili się do tych sukcesów. Porównywano style światowej piłki oraz to, jak zmieniła się ta dyscyplina na przestrzeni lat. Do dyskusji dołączała się zebrana na sali widownia. Podejmowano również temat naszej obecnej kadry i jej sztabu. Panowie ocenili szanse reprezentacji Polski w grupie na Euro, omówili przygotowania do turnieju. Ocenili pracę selekcjonera i jego sztabu, przedyskutowali miniony sezon i występy naszych kadrowiczów w swoich klubach. Po długich i ciekawych rozmowach publiczność zaczęła zadawać pytania, a gdy już goście odpowiedzieli na wszystkie, przyszedł czas na zdjęcia i autografy.

Tomek Bolanowski