AKTUALNOŚCI: KREATYWNIE W WAŃKOWICZU

18 czerwca 2016 w Zespole Szkół nr 1 im. Melchiora Wańkowicza w Błoniu odbyły się I warsztaty plastyczno-florystyczne, w ramach realizowanego projektu pt. „Cztery pory roku Wańkowicza”.  Projekt ten realizowany jest ze środków przyznanych przez Starostę Warszawskiego Zachodniego, w ramach realizacji zadania publicznego: Upowszechnianie kultury i sztuki oraz ochrony dóbr kultury, tradycji i dziedzictwa narodowego.

Tematem pierwszych zajęć była Noc Kupały. Inspiracją były wianki, które wg dawnego zwyczaju puszczane na wodzie niosły ze sobą wróżbę rychłego, bądź też nie, zamążpójścia młodym pannom. Młodzież  tworzyła prace z gałązek, kwiatów oraz liści. Podczas spotkania zapoznała się również z innymi tradycjami regionalnymi dotyczącymi obrzędu świętowania Nocy Kupały, zwanej też Nocą Świętojańską.

Efekty pracy naszych uczestników przeszły wszelkie oczekiwania. Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania, które odbędzie się we wrześniu, pod hasłem „Kłosem malowane”.

Uczestnikami  zajęć mogą być uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu warszawskiego - zachodniego. Wszystkich chętnych gorąco zapraszamy. Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały oraz wspaniałą atmosferę. Dla każdego znajdzie się też coś słodkiego.

Śledźcie nasze poczynania na FB „Manufaktura Wańkowicza” lub na stronie naszej szkoły.

Opiekunowie:

Iwona Radomska