AKTUALNOŚCI: WYGRANA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE FILMOWYM!

Wzięliśmy udział w ogólnopolskim konkursie „CANON - TO MY TWORZYMY TEN ŚWIAT” dla młodych ludzi, którzy chcą wyrazić siebie za pomocą form multimedialnych. Grupa uczniów z kl. 1 technikum mechatronicznego (Daniel Wacławek, Jakub Regulski, Dominik Turalski)  zaprezentowała film o odpowiedzialności za zwierzęta. Jury doceniło świetne opanowanie trudnej techniki animacyjnej i zwrócenie uwagi na poważny problem społeczny. Gratulujemy wytrwałości w dążeniu do celu, bo animacja wymaga dużo cierpliwości i klarowności pomysłu. Nasza grupa dziennikarzy z kl. 1 liceum (Gabriela Masłowska, Natalia Gołębiowska, Patrycja Zając, Julia Bielecka, Kamil Sidor, Tomasz Bolanowski) - przygotowaliśmy reportaż dokumentalny, którego bohaterką jest zaprzyjaźniona z nami Sybiraczka - p. Leokadia Lizik - "Babcia Kolejowa". Zdobyliśmy wyróżnienie! Jury doceniło naszą wrażliwość i chęć poznania drugiego człowieka. W pamięci naszej, jak i w pamięci jury, pozostanie wypowiedź bohaterki, o tym, dlaczego czuje się jak królowa. Dziękujemy pani Katarzynie Skierskiej-Wójcik za ogromne serce i pomoc. Organizatorem konkursu "To MY tworzymy świat" jest firma Canon, a honorowy patronat objął Ośrodek Rozwoju Edukacji.  Zgodnie z regulaminem szkoła otrzyma kamerę, która posłuży nam do realizacji kolejnych projektów oraz przewodniki fotograficzne i albumy World Press Photo..

Dziennikarze z „Wańkowicza”