AKTUALNOŚCI: WAŃKOWICZ PARTNERSKO

30 listopada dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Melchiora Wańkowicza w Błoniu, pan Jacek Cieślak podpisał umową partnerską ze Stołecznym Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz Jednostką Ochotniczą Straży Pożarnej w Teresinie. Część uczniów z klas mundurowych zostało członkami WOPR-u. Po ukończeniu 18-ego roku życia, odpracują odbyte kursy podczas pracy jako ratownicy w nadmorskiej miejscowości. Jesteśmy pewni, że nas nie zawiodą, a ten kurs będzie tylko motywacją do dalszego działania. Podpisano również porozumienie dotyczące współpracy tworzenia lokalnej marki pomiędzy Kołem rzemiosła i rękodzieła artystycznego "Manufaktura Wańkowicza" działającego w naszej szkole a Stowarzyszeniem "Między Wisłą a Kampinosem" - Lokalną Grupą Działania. Jest to ogromne wyróżnienie dla Manufaktury Wańkowicza. Pozostaje nam tylko czekać na efekty współpracy i życzyć powodzenia w realizacji planów.

Masłowska Gabriela