AKTUALNOŚCI: WYKŁAD NA WYDZIALE FIZYKI UW

W dniu 17 grudnia br. grupa uczniów klasy 2TM w ramach wycieczki  odwiedziła Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.
Uczestniczyliśmy w wykładzie prof. dr hab. Piotra Kossackiego pt. ”Jak płynie prąd”? Pan profesor opowiadał o właściwościach prądu i wartościach z nim związanych, a także o sposobach na ich mierzenie. Mieliśmy okazję obserwować działanie generatora Tesli i generatora Van de Graaffa, wprawialiśmy w ruch młynek Franklina, obliczaliśmy opór kija od szczotki  oraz dowiedzieliśmy się, jak sprawić, aby szkło przewodziło prąd. Wykład zakończył się omówieniem wpływu prądu elektrycznego na ciało człowieka. Nie dość, że miło i pożytecznie spędziliśmy czas, to wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia.

Witold Sokół i Mikołaj Witek