AKTUALNOŚCI: FINAŁ KONKURSU HISTORYCZNEGO PATRIA NOSTRA

6 lutego br. dwie drużyny Zespołu Szkół nr 1 wraz z opiekunami uczestniczyły w Gali Finałowej Konkursu Patria Nostra. Drużynę Publicznego Technikum nr 1 reprezentowali: Daniel Wacławek, Jakub Regulski i Dominik Turalski. Drużyna II Liceum Ogólnokształcącego reprezentowana była przez Gabrielę Masłowską, Julię Zielską i Bartosza Karczewskiego. Chociaż szczęście w konkursie dopisało drużynie chłopców (zdobyli 21 miejsce  na możliwych 90 z czego nagrodzono tylko  pierwsze 33 miejsca) to obydwie grupy bawiły się znakomicie. Galę poprowadził aktor Paweł Burczyk, a oprawę artystyczną zapewnił zespół MAT. Patronat honorowy nad konkursem objęli: obecny na gali Senator RP prof. Jan Żaryn, IPN, Minister Edukacji Narodowej oraz Wojewoda Mazowiecki. Animacje komputerowe obydwu naszych drużyn można obejrzeć na stronie konkursowej Patria Nostra.

Serdeczne podziękowania składamy Pani Beacie Mincberger obecnej również na gali.

Opiekun konkursu Joanna Florczak