AKTUALNOŚCI: WYCIECZKA DO WARSZAWSKICH ZAKŁADÓW MECHANICZNYCH "WUZETEM"

Sprawozdanie z wycieczki edukacyjnej do

Warszawskich Zakładów Mechanicznych  „WUZETEM ”

W dniu 06.02.2017r. uczniowie klasy 3TM uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Warszawskich Zakładów Mechanicznych w Jawczycach. W wycieczce brało udział 20 uczniów oraz nauczyciele P. Jasiński i J. Kucharski.

Wejście do zakładu.

Po przybyciu do zakładu w sali konferencyjnej odbyło się spotkanie z kierownictwem działu technicznego, które zapoznało nas z historią zakładu, produktami i technologiami wytwarzania stosowanymi w firmie.

Spotkanie w sali konferencyjnej.

Zakład zajmuje się produkcją rozpylaczy paliwa będących element składowym wtryskiwaczy do silników wysokoprężnych. Zwiedziliśmy halę produkcyjną rozpylaczy, dział obróbki  cieplno-chemicznej, narzędziownię i laboratoria pomiarowe. Obróbka rozpylaczy jest wykonywana na obrabiarkach konwencjonalnych, automatach tokarskich i obrabiarkach CNC.

Obrabiarki w narzędziowni.

Półautomat tokarski.

Obrabiarki CNC.

Laboratorium pomiarowe.

W czasie zwiedzania zakładu mieliśmy możliwość zapoznania się z różnymi typami obrabiarek i realiami pracy w przemyśle.

Na zakończenie wizyty w zakładzie, przedstawiciele kierownictwa poinformowali nas o możliwości odbycia miesięcznych praktyk zawodowych w ich firmie z możliwością zatrudnienia w trakcie wakacji, a także po zakończeniu szkoły.

Opracował: Damian Owczarek