AKTUALNOŚCI: WAŃKOWICZ PODBIJA BIAŁYSTOK!

25 maja nasze uczennice: Gabriela Masłowska, Zuzanna Juszczak i Patrycja Zając odebrały z rąk organizatorów IV Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Polska Nasza Niepodległa..." cenne nagrody w postaci m.in dyplomów i książek. Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku. Gabrysia w kategorii prezentacja multimedialna zdobyła serca jury, przedstawiając postać własnego regionu - Leonida Teligę - (uzyskała II miejsce). Zuzanna Juszczak zdobyła III lokatę w kategorii praca plastyczna (portret). Wybraną  przez nią postacią własnego regionu był Fryderyk Chopin. Wyróżnienie w tej samej kategorii przypadło Patrycji Zając, która namalowała portret Janusza Kusocińskiego.

Organizatorzy imprezy przygotowali tego dnia mnóstwo niespodzianek, a wśród nich prezentację Podlasia, rekonstrukcję historyczną Stowarzyszenia "Trzaskawica" oraz możliwość zwiedzenia Białegostoku. Wrażeniom nie było końca. Czyżby do zobaczenia za rok...?

Opiekun konkursu Joanna Florczak