AKTUALNOŚCI: 21. PIKNIK NAUKOWY POLSKIEGO RADIA I CENTRUM NAUKI KOPERNIK

3 czerwca 2017r. grupa entuzjastów z klasy 1LO, 1TM, 1TL oraz 2TM uczestniczyła w pikniku na PGE Narodowym w Warszawie. Piknik Naukowy to największa plenerowa impreza w Europie. Skierowana ona była dla osób, które interesują się nauką i chcą zobaczyć ją z bliska. Ale było to też miejsce dla tych, którzy fascynacji doświadczeniami naukowymi jeszcze nie poczuli.

Uczniowie zwiedzili następujące stanowiska F19- planeta robotów, A53- SKNMM- bolid, D34- Toyota Motor Poland, C19- Koło Naukowe Optyki i fotoniki Wydziału Fizyki UW oraz uczestniczyli w wielu wydarzeniach odbywających się wokół stadionu.

Ogromna ilość osób, piękna pogoda, cudowne miejsce i duża ilość ciekawych stanowisk naukowych sprawiły, że wszyscy nasi uczniowie wrócili zadowoleni z nadzieją, że przyjadą tam za rok.

Beata Dąbrowska.