AKTUALNOŚCI: NOMINACJA W NASZYCH RĘKACH!

12 czerwca 2017 roku zapisze się  w historii naszej szkoły na bardzo długo. To właśnie tego dnia na ręce pana dyrektora Jacka Cieślaka wręczona została Nominacja Programu Społecznego Mistrz Mowy, gdzie walczymy o tytuł Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej.

Wyróżnienie to jest przyznawane placówkom, inicjatywom lub instytucjom, mającym niekwestionowane zasługi w pielęgnowaniu najlepszych wzorców językowych. Swoje wyróżnienie – tytuł Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej Vox Populi – przyznaje również publiczność w głosowaniu ogólnopolskim.

Na uroczystej gali pojawili się również nominowani do tytułu Mistrza Mowy Polskiej m.in pan Jarosław Gugała - dziennikarz radiowy i telewizyjny, Joanna Kulmowa - pisarka, autorka wielu książek dla dzieci i młodzieży oraz pan Krzysztof Gosztyła - aktor teatralny i filmowy.

W naszej kategorii nominację otrzymał też internetowy vlog Pauliny Mikuły "Mówiąc inaczej" oraz Redakcja Kultury i Edukacji Programu 1 Polskiego Radia. Po zakończeniu gali usłyszeliśmy bardzo wiele miłych słów, a sami goście byli zachwyceni naszą szkołą i naszymi osiągnięciami.

Spotkał nas ogromny zaszczyt i nie zapomnimy o tym przez bardzo długi czas! Jury konkurs dokona wyboru lauratów Mistrza Mowy Polskiej, a Akademia Mistrzów Mowy Polskiej wybierze instytucję, nadając jej tytuł Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej. Do 20 września trwa  również głosowanie na stronie http://www.mistrzmowy.pl/2017/06/12/glosowanie-2017/. Za pośrednictwem internetu można oddawać głos jeden raz dziennie, co 24 godziny. Zachęcamy do wysłania smsa na numer 72480 o treści TYP.KUZNIA.BLONIE.. Każdy sms to 5 punktów. Istnieje również możliwość wysyłania kartki pocztowej z nazwą naszej szkoły pod adres: Sekretariat Programu Mistrz Mowy Polskiej, ul. Łopuszańska 53, 02-232 Warszawa – każda kartka to 3 punkty.

Robiąc tak niewiele można się przyczynić do ogromnego sukcesu, na który szkoła pracuję od ponad 25 lat! Laureatów poznamy na uroczystej gali, która odbędzie się w Wejherowie 25 września. Zostaje nam tylko czekać.

Gabriela Masłowska