AKTUALNOŚCI: „ANIOŁOWIE Z BETLEJEM SĄ WŚRÓD NAS”

Jak co roku w grudniu, przygotowywaliśmy wraz z młodzieżą z naszej szkoły, przedstawienie z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Zapał z jakim ci młodzi ludzie z różnych klas, współtworzyli ten spektakl był imponujący.

Pomysły interpretacji aktorów  rodziły się w „burzy mózgów” podczas prób. Wypracowane efekty przedstawiliśmy na Wigilii szkolnej, a następnie pokazaliśmy je mieszkańcom  Domu Pomocy Społecznej im. Ks. Kardynała Józefa Glempa w Bramkach.

Okazało się, że nasza utalentowana młodzież podtrzymuje tradycje wcześniejszych uczniów - artystów z ZS nr 1.

Potrafi  dobrze grać na różnych instrumentach /na gitarach, organach elektrycznych, saksofonie/, robić interesujące zdjęcia oraz  zaciekawić słuchaczy przedstawianymi tekstami. Swoim występem w spektaklu pt.: „Aniołowie z Betlejem są wśród nas”, uczniowie przybliżyli tajemnicę obecności Niebieskich Istot nie tylko podczas  wcielenia Syna Bożego w Betlejem, ale też  w naszym codziennym życiu.

Tradycyjnie w zrozumieniu tematu pomagała widzom prezentacja komputerowa zrobiona przez autorkę spektaklu, tym razem  w oparciu o książkę pisarki amerykańskiej Joan Anderson pt.: Anielskie Drogi”. Także i w tym roku nasza młodzież zrobiła karty świąteczne dla mieszkańców  Domu Pomocy Społecznej w Bramkach, które zostały im wręczone podczas naszego występu.

Każdy z widzów był szczęśliwy że pamiętano o nim i że mógł wspólnie z nami śpiewać kolędy.

Jako autor i reżyser tego artystycznego wydarzenia cieszę się, że w naszych uczniach jest tyle talentów, pasji twórczej, aktorskiej i muzycznej, którą - podobnie jak Dobre Duchy w noc Bożego Narodzenia - chcą się bezinteresownie dzielić z innymi, za co im serdecznie dziękuję. Do zobaczenia i usłyszenia podczas kolejnych przedstawień - Zofia Zawadzka.

Artyści :

Kl. I TL - Ola Koroluk , Maciej Gryboś, Klaudia Potrzebowska, Kamila Jankowska;

Kl. I LOs - Kinga Ziemska, Oliwia Pieniążek, Ola Sobczyk, Ania Kozłowska;

Kl. II TM - Abramczyk Karol, Damian Bembenista, Kacper Drapiński, Mateusz Gałęzewski,  Adam

Hrydzewicz,  Justyński Rafał, Kowalski Michał, Pływaczewski Mikołaj,  Trusiński Łukasz, Piotr

Stachlewski, Mateusz Selerski, Walczak Jakub;

Kl. III TM - Tech Robert Michalczyk, Dominik Turalski, Bartłomiej Karczewski;

Kl. I TM - Tech Konrad Dębicki, Krzysztof Mazur, Kamil Rozenek;

Kl. I LOp - Maja Laskowska, Michał Proch;

Kl. IV TM - Tech Sebastian Czmuchowski, Kamil Oszkiel, Andrzej Paśkowski.