AKTUALNOŚCI: ŻYCIE JEST NAJLEPSZYM NAUCZYCIELEM

Studniówka 2018 za nami!

Za chwilę matura i pewna niewiadoma. Potem rozpoczniecie naukę wyjątkową. Staniecie przed obliczem wyjątkowej nauczycielki. Tą nauczycielką jest życie. – tymi słowami dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Melchiora Wańkowicza Jacek Cieślak rozpoczął BAL STUDNIÓWKOWY.

Tegoroczna Studniówka odbyła się 3 lutego 2018 roku w sali Gold w Izdebnie Kościelnym. Słowa Poloneza czas zacząć sprawiły, że zdaliśmy sobie sprawę, że to naprawdę już ten wieczór, na który z takim utęsknieniem czekaliśmy. Poloneza rozpoczął pan dyrektor Jacek Cieślak i jego pewny krok sprawił, że i nas opuściła trema. Huczne brawa były dowodem  na to, iż zatańczyliśmy wspaniale.  Pan Dyrektor powitał przybyłych gości i skierował  do nas kilka ciepłych słów:

Moi kochani uczniowie, ten dzisiejszy wieczór pewnie będzie niezapomniany, ale jest to wieczór, który stanowi sygnał, że dobiega okres młodzieńczej przygody ze szkołą.

Cieszymy się, że tego wieczoru zechcieli nam towarzyszyć: wicestarosta warszawski zachodni pan Paweł Białecki, burmistrz miasta Błonie pan Zenon Reszka oraz przewodniczący Rady Rodziców pan Mariusz Piekarski. Na ich ręce  złożyliśmy najserdeczniejsze podziękowania za poświęcony czas i ciepłe słowa otuchy, które do nas skierowali. Następnie przedstawiciele klas, w bardzo osobisty sposób, podziękowali swoich wychowawcom – pani Beacie Mincberger (klasa III LO), pani Luizie   Feldman- Wadeckiej (klasa IV TM) oraz pani Władysławie Dragun- Chłopik (klasa IV TŻ). Klasa IV TM podziękowała również pani Annie Śliwie, która opiekowała się nimi 2 lata. Oczywiście nie obyło się bez łez wzruszenia. Ciężko w kilku zdaniach zmieścić słowa podziękowań za kilkuletni trud włożony w nasze wychowanie. Podziękowaliśmy  nauczycielom i pracownikom administracji za przybycie, ale przede wszystkim za cierpliwość dla nas i naszych humorków. To,  co dla nas robicie, zapewne docenimy dopiero wtedy, gdy opuścimy mury tej szkoły. Nie zabrakło podziękowań dla osób, bez których Studniówka w ogóle nie mogłaby się odbyć. Kochani rodzice, dziękujemy  za Wasze zaangażowanie i trud włożony w nasze wychowanie. Za ten piękny bal, za to, że zawsze jesteście przy nas. Doskonale wiemy, ile starań włożyliście w to, byśmy mogli znaleźć się w tym miejscu. Kochamy Was!

Po części oficjalnej,  nastąpiła część artystyczna przygotowana przez grupę uczniów, nad którymi czuwała pani Luiza Feldman- Wadecka. Teatr życia czyli życie ucznia w krzywym zwierciadle. Zaczęliśmy od przedszkola i szkoły podstawowej, a następnie tak nielubiana wywiadówka w gimnazjum. Niektórzy aktorzy pierwszy raz wystąpili przed tak dużą publicznością, a czuli się jak ryby w wodzie! Po wywiadówce, nadeszła Studniówka, a potem egzamin, który rozśmieszył widownię do łez. Potwierdziliśmy słowa pana Dyrektora, że najlepszą nauczycielką jest życie. Zakończyliśmy piosenką Przeżyj to sam, a następnie głośno wyśpiewaliśmy, że Każde pokolenie ma swój  własny czas, że każde odejdzie w cień, a nasze nie! I tego się trzymamy!

Prawdą jest, że ten wieczór zapisze się w naszej pamięci na długo. Nigdy wcześniej nie wyglądaliśmy tak elegancko i dostojnie. Będzie nam brakowało prób poloneza i całego zamieszania związanego ze Studniówką! Do matury zostało niecałe 100 dni. Mamy nadzieję, że nie zawiedziemy w maju, a kolejnym rocznikom życzymy równie udanej Studniówki!

Gabriela Masłowska kl. III LO