AKTUALNOŚCI: WE CAN SING

Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej. Właśnie o to chodzi, że uczniom naszej szkoły wychodzi. 21 lutego w Grodzisku Mazowieckim odbył się konkurs piosenki angielskiej You can sing, z którego Wańkowicz nie wrócił z pustymi rękoma.

Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: młodszej, czyli szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz starszej, w której udział brała młodzież szkół ponadgimnazjalnych. Za wyłonienie laureatów odpowiedzialne było Jury na czele z panem  Dyrektorem Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych nr 2, który był jednocześnie Gospodarzem wydarzenia.

Wańkowicz wystawił silną reprezentację. Julia Rytka z klasy II LO wykonała piosenkę Hopeless Romantic z repertuaru Meghan Trainor, co pozwoliło jej zająć trzecie miejsce. Jest uczennicą naszej szkoły dopiero od miesiąca, a już może pochwalić tak znaczącym  osiągnięciem. Nam tak zrelacjonowała swój sukces:

To był drugi konkurs w moim życiu. Szczerze nie spodziewałam się, że stanę na podium. Denerwowałam się, ale jak zaczęłam śpiewać, stres minął. Cieszę się, że ludzie widzą we mnie potencjał, że we mnie wierzą.

Laur zwycięzcy powędrował już po raz czwarty z rzędu, do Kamila Sidora z klasy III LO, który zaśpiewał utwór Erica Claptona Tears in Heaven.

Konkurs różni się od występu np. w przedstawieniu. Tutaj jesteś oceniany. Wiem, że im więcej na scenie w młodości, tym większe obycie w przyszłości. Jechałem, by pokazać się z jak najlepszej strony. Wygląda na to, że to był ostatni konkurs w szkole średniej. Byłem dumny, że mogłem reprezentować moją szkołę. Zawsze chętnie będę powracał do szkoły, wspierając wszystkie działania artystyczne-takie deklaracje i zapewnienia złożył nasz Zwycięzca.

Po raz kolejny potwierdziła się teza, że błońscy wokaliści są jednymi z najlepszych w regionie. Przeglądy muzyczne są przede wszystkim szansą na sprawdzenie się i zyskanie scenicznego doświadczenia, tak ważnego dla każdego artysty. Sukces w nawet najmniejszym konkursie może być początkiem muzycznej kariery.

Gratulujemy !!!

Gabriela Masłowska kl. III LO