AKTUALNOŚCI: OSTATECZNE POTYCZKI MATEMATYCZNE

Konkurs matematyczny "Kangur" dla uczniów szkół średnich odbył się 22 marca, a wzięły w nim udział 33 osoby z Wańkowicza. Zaskakujący może okazać się fakt, iż nawet tegoroczni maturzyści znaleźli się w ścisłym gronie uczestników. Jak widać, w napiętym okresie ciągłej nauki do najważniejszego egzaminu można znaleźć czas na odrobinę naukowej rywalizacji.

Konkurs mógł okazać się przydatną "rozgrzewką" dla wielbicieli liczb i figur geometrycznych. Na razie czekamy na ogłoszenie wyników, natomiast już teraz należą wam się gratulacje. Bez względu na ostateczne rezultaty - barwo wy! Matematyka jest bliska nam maturzystom nie tylko za sprawą konkursu. Nauczyciele matematyki co tydzień wymyślają sposób, aby nasze mózgi trochę popracowały. Nowy tydzień to nowe zaliczenie, za nami już takie tematy jak: wzory skróconego mnożenia, wartość bezwzględna, potęgi, funkcja kwadratowa itp. Jeśli ktoś nie zaliczy przykładów, musi pogodzić się z otrzymaniem oceny niedostatecznej. Natomiast jeśli ktoś poradzi sobie z wyzwaniem, może w spokoju przygotowywać się do następnego zaliczenia. Tym sposobem powtórzymy tzw. "pewniaki" maturalne, które co roku pojawiają się na arkuszu. Dla każdego z nas ostatni rok nauki matematyki jest ciężkim kawałkiem chleba. Mimo starań nie zawsze nam wychodzi. Został miesiąc, należy porządnie wziąć się w garść i poświecić trochę więcej czasu królowej nauk. Prawdą jest, że ciężka praca popłaca. Popracujmy jeszcze te ostatnie tygodnie a na pewno nic nas nie zaskoczy. Znajdą się tacy, którzy wystrzelają sukces, ale większą satysfakcją byłoby zapracowanie sobie na wynik. Oczywiście każdy zrobi jak uważa, jednak dajcie z siebie wszystko! Poradzimy sobie w maju, spokojna głowa.

Julia Bielecka 3LO