AKTUALNOŚCI: „ZŁOTY WAŃKOWICZ”

21 maja reprezentacja naszej szkoły brała udział w  XVI Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomoc” w Nowej Rudzie (dolnośląskie). Do udziału w Turnieju zgłosiło się 29 reprezentacji szkół ponadpodstawowych i 15 podstawowych z całej Polski.

W kategorii szkół ponadpodstawowych Turniej wygrała drużyna „Wańkowicza” w składzie: Magda, Milena, Ola i Łukasz przygotowywana przez p. Izabelę Woźny i p. Tomasza Drapińskiego. Członkowie  drużyny to uczniowie II Publicznego Liceum Ogólnokształcącego z klasy o profilu pożarniczo ratowniczym.

Główną nagrodą podczas 16. edycji wydarzenia jest udział szkoleniu specjalistycznym z zakresu ratownictwa w warunkach górskich organizowanym przez Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Ziemi Kłodzkiej, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe – Grupę Wałbrzysko-Kłodzką i Polskie Towarzystwem Medycyny Ratunkowej. Laureaci dostali również specjalistyczną literaturę, profesjonalne apteczki i vouchery.

Ale to nie jedyny sukces uczniów Zespołu Szkół nr 1 im. Melchiora Wańkowicza. Dokładnie 2 miesiące wcześniej (21 marca) reprezentacja szkoły triumfowała w zawodach ratownictwa medycznego, które odbyły się w Wyższej Szkole Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej. Skład zwycięskiej drużyny to tegoroczni maturzyści: Zuzia, Paweł i Maciek, oczywiście profil pożarniczo-ratowniczy. Druga drużyna (Milena, Ola i Magda), która brała udział w zawodach zajęła 13 miejsce. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą merytoryczną a także umiejętnościami praktycznymi. Ogólnie w zawodach rywalizowały ze sobą  52 drużyny. Sukces cieszy nas tym bardziej, że młodzież z „Wańkowicza” była jedyną reprezentacją  spoza Ziemi Śląskiej.

Elżbieta Kucharska