AKTUALNOŚCI: DOPALACZE. SIEDEM STOPNI DONIKĄD.

5 listopada 2018r. klasa 1TM wraz z opiekunami obejrzała w Teatrze Kamienica spektakl przestrzegający przed uzależnieniem od dopalaczy. Stały się one pretekstem do rozmowy o dorastającym pokoleniu, o zaniku wartości oraz o degradacji, której są symbolem. Sztuka składała się z siedmiu odsłon, siedmiu stopni w ciągu których obnażona została brutalna prawda na temat samych dopalaczy oraz motywacji społecznej, która za nimi stoi. Paradoksalnie dopalacze, choć noszą znamię narkotyku „pokolenia”, w swoim efekcie nie tworzą nawet wspólnoty, ale odrywają swoją ofiarę od całej sfery zewnętrznej, zamykają ją w swoim, kompletnie nieokreślonym świecie. Takie właśnie są dopalacze – dopasowane do tego, co przed nami, do nieznanego – i dlatego właśnie śmiertelnie niebezpieczne.

Kontynuacją zadumy nad ludzką egzystencją i kruchością ludzkiego życia był spacer Aleją Zasłużonych na warszawskich Powązkach. Odwiedziliśmy groby wielkich polskich twórców, zatrzymując się dłuższą chwilę przy grobie naszego patrona Melchiora Wańkowicza.

Beata Dąbrowska.