AKTUALNOŚCI: SPEKTAKL W TEATRZE POWSZECHNYM W ŁODZI

Dnia 2 października 2018 roku uczniowie klasy 3 TM i 3 TL  wraz z opiekunami obejrzeli spektakl w Teatrze Powszechnym w Łodzi pt. „Dziewczyna jak ta” dotyczący presji jaką nowe technologie wywierają na młodych ludzi. Młodzież dowiedziała się, jakie zagrożenia czyhają na nich w sieci i jak internetowy hejt potrafi zniszczyć człowieka oraz co nastolatek jest w stanie zrobić by sprostać oczekiwaniom innych, by być zaakceptowanym. Po spektaklu uczniowie wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez aktorów Teatru i psychologa dotyczących przemocy, języka nienawiści w Internecie  i hejtu.

Celem wyjazdu było uświadomieni młodzieży jak ważną rolę w relacjach odgrywa ludzka empatia i umiejętność zrozumienia innych.

Iwona Semeniuk
Joanna Florczak