AKTUALNOŚCI: WIZYTA W SCHRONISKU AZOREK

W dniu 5 grudnia 2018 wraz z koleżankami z 1 TL i Panią Anettą Pietrzyk wybrałyśmy się do schroniska ,,Azorek’’ w Kożuszkach Parcele. Za zebrane pieniądze podczas akcji ,,Październik miesiącem dobroci dla zwierząt” Pani Pietrzyk wraz z wolontariuszami zakupiła 12 worków karmy dla psów.

Będąc w schronisku zapoznałyśmy się z historią każdego psa, który tu trafił, co wzbudziło w nas wzruszenie i smutek. Postanowiłyśmy więc dać chwilę radości i zabawy trzem szczeniakom, które bardzo się ucieszyły. Dowiedziałyśmy się, że obecnie w schronisku przebywa 98 psów, a ich liczba z dnia na dzień  rośnie.

Po zakończeniu spotkania pracownik schroniska bardzo nam podziękował za dobre serca. Wracając do szkoły miałyśmy poczucie spełnienia dobrego uczynku, ciesząc się, że chociaż w niewielkiej części możemy pomóc tym opuszczonym zwierzętom.

Agata M. 1TL