AKTUALNOŚCI: WAŃKOWICZ NA RAJDZIE NIEPODLEGŁOŚCIOWYM

W dniach 17-18 listopada uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 im Melchiora Wańkowicza w Błoniu już tradycyjnie uczestniczyli w Rajdzie Niepodległościowym. Tegoroczne spotkanie było wyjątkowo ważne. W bieżącym roku, obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Mimo niesprzyjającej aury - mgły i chłodu wraz z opiekunami, wyruszyliśmy w drogę. Trasa miała swój początek w Lesznie. Tam na szkolnej sali gimnastycznej nasza drużyna Dzikich Lelonków oraz drużyna Dzikich Łosi, rozłożyły swoje obozowisko. Jako ostatni opuściliśmy teren placówki i zapałem rozpoczęliśmy grę. Słońce oraz chęć przeżycia wspólnej przygody wprawiały nas w dobry nastrój. Czekało nas duże wyzwanie: pokonanie nieznanej trasy po Puszczy Kampinoskiej, przeszukanie wielu drzew, by odnaleźć ukryte zadania, które przygotował Marcinus ze swoją ekipą. Cofaliśmy się przy tym w czasie do faktów i wydarzeń z historii naszej niepodległości. Niestety, mimo odpowiedniego ubioru trochę zmarzliśmy, a wtedy w najmniej oczekiwanym momencie, w samym środku puszczy, przyszedł nam na ratunek najlepszy, mobilny, leśny serwis herbaciany. Zostaliśmy skutecznie zmotywowani, by przyspieszyć kroku ku następnym niespodziankom. Tego dnia, latarki okazały się niezbędne. Gdy zapadł zmrok, nadal dzielnie maszerowaliśmy przez gęstwiny gałęzi, wypatrując w ciemnościach białych kartek i "dziwnych znaków" na drzewach. Okazało się to jednym z trudniejszych zadań. Na szczęście, tak zgrana ekipa, jak nasza, wspólnymi siłami uporała się i z tym. W końcu opuściliśmy las i udaliśmy się do pobliskiego centrum handlowego (wreszcie cywilizacja!), gdzie migiem ukończyliśmy ostatnie zadania. Zziębnięci, ale pełni satysfakcji dotarliśmy na metę, by wraz z 22 innymi drużynami usłyszeć werdykt. Drużyna Dzikich Lelonków zajęła III miejsce! Byliśmy szczęśliwi i dumni ze swojego sukcesu. Po rozdaniu nagród, pamiątek i uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego przyszedł czas na relaks: ciepłe jedzenie, herbatkę i gry. Te obchody Święta Niepodległości na długo zostaną w naszej pamięci. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Natalia Pietrzak