AKTUALNOŚCI: NIETYPOWY KONKURS O MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE

17 maja 2019r. odbył się konkurs o życiu i pracy polskiej noblistki Marii Skłodowskiej–Curie dla wszystkich klas pierwszych  naszego zespołu.  Po zaproszeniu klasy do pracowni fizyczno - chemicznej, która tego dnia zamieniła się w pracownię Państwa Curie, uczniowie obejrzeli krótki niemy film o Marii i Piotrze Curie i korzystając z aplikacji quizizz.com,  przy użyciu  swoich telefonów komórkowych, odpowiadali na pytania i uzyskiwali natychmiast informacje o swoich wynikach. Dzięki tej technologii możliwe było przeprowadzenie w ciągu dwóch godzin lekcyjnych konkursu dla 86  uczniów i uzyskaniu od razu wyników dla każdej osoby. Dziewięciu najlepszych uczniów z klasy  dostawało w nagrodę przepyszne lody, ufundowane prze Radę Rodziców.  Pytania przygotował i umieścił na tej stronie uczeń klasy 1TM Mateusz Kobuszewski. W rolę Marii i Piotra Curie wcielili się Ola Łazowska i Wiktor Kośmiński z klasy 1LO.

Zaskoczone i zadowolone miny wszystkich uczestników konkursu, motywują mnie do kontynuowania tej formy sprawdzania wiedzy w następnych latach.

Beata Dąbrowska

Więcej zdjęć w galerii >>>