AKTUALNOŚCI: BEZPIECZNE WAKACJE

Drodzy uczniowie!!

W okresie wakacyjnym część z was wyjedzie na wczasy, czy obozy, a część pozostanie w domach. Mając na uwadze wasze  dobro przedstawiamy kilka rad, które mogą ochronić przed nieprzyjemnymi wakacyjnymi sytuacjami.

• Rozważnie korzystajcie ze wszystkich przyjemności, jakich dostarczają wakacje!
  • Zawsze informujcie swoich rodziców o tym - gdzie i z kim przebywacie!
  • Jeżdżąc na rowerze, rolkach, hulajnodze czy desce – nie traktujcie jezdni jak placu do waszej dyspozycji!
  • Kąpcie się jedynie w miejscach do tego wyznaczonych – strzeżonych kąpieliskach pod opieką ratowników lub osób dorosłych !
  • Bądźcie ostrożni wobec zwierząt – nawet najbardziej łagodne bywają niebezpieczne!
  • Nie korzystajcie z propozycji przejażdżki lub spaceru z nieznajomym!
  • Pozostając samodzielnie w mieszkaniu – ostrożnie obchodźcie się z urządzeniami elektrycznymi i gazowymi!
  • Zawsze mówcie "NIE" gdy nie zgadzacie się z szalonymi pomysłami i propozycjami swoich kolegów!
  • Uczestnicząc w pracach polowych – zachowajcie szczególną ostrożność nie dotykajcie maszyn i urządzeń będących w ruchu i pod napięciem!
  • Zawsze dbajcie o środowisko naturalne - nie niszczcie i nie zaśmiecajcie otoczenia, w którym przebywacie!
  • Zawsze pamiętajcie, że pewność siebie i lekkomyślność nie wróżą nic dobrego!

Zarówno kiedy poczujemy się zagrożeni, jak i w razie popełniania przestępstwa, nie wahajcie się zwrócić o pomoc. Taki przypadek należy zgłosić do najbliższej jednostki Policji lub telefonicznie pod numer 997 lub 112.

Źródło: www.zyjbezpiecznie.policja.pl