AKTUALNOŚCI: WYSTAWA BŁONIE MOJE MIASTO... WRZESIEŃ 39

4 września nasza młodzież miała przyjemność uczestniczenia w otwarciu wystawy przygotowanej przez Muzeum Ziemi Błońskiej, dotyczącej polskiego września 1939 roku na terenie Błonia. Młodzież z zainteresowaniem oglądała eksponaty, plansze oraz wczytywała się w autentyczne wspomnienia Błoniaków z pierwszych dni września. Wszystkich zwiedzających zaskoczyła rekonstrukcja szpitala polowego z czasów wojny, o którym opowiadał  Pan Mariusz Wasilewski. Kim był kpt. Mieczysław Słaby? Jaką rolę odegrał w czasie wojny? Jak amputowano i przeprowadzano operacje chirurgiczne w warunkach polowych? Jak wyglądała praca naszych sanitariuszek? Na te wszystkie pytania nasza młodzież uzyskała wyczerpującą odpowiedź. Nad wszystkim czuwała Pani Dyrektor Muzeum Wiesława Wideryńska, ktorej za zaproszenie składamy serdeczne podziękowania.

Joanna Florczak