AKTUALNOŚCI: SZKOLNE WYBORY PREZYDENTA RP

W ramach programu edukacyjnego Centrum Edukacji Obywatelskiej „Młodzi Głosują” zostały przeprowadzone w naszej szkole prawybory prezydenckie 2015 roku. Celem tegoż programu było zainteresowanie młodzieży polityką, powolne przygotowanie do udziału w życiu politycznym, stawanie się aktywnym i głosującym obywatelem RP. Samo głosowanie i udział w nim powinno się stać swoistym nawykiem. W tym roku szkolnym wybory odbyły się w czwartek 30 kwietnia 2015 roku. Wzięło w nich udział 1415 szkół. Uprawnionych do głosowania było ponad 324 000 uczniów. Frekwencja wyniosła ponad 60%. W naszej szkole wyniki pierwszej tury głosowania przedstawiały się następująco:

Janusz Korwin Mikke - 20,45%
Paweł Kukiz - 20,45%
Andrzej Duda - 14,77%

Frekwencja wyniosła 41,77%. Co do drugiej tury wyborów, prawie 2,5 krotnie więcej głosów od swojego kontrkandydata otrzymał Andrzej Duda. Frekwencja w drugiej turze wyniosła 51%. Największą frekwencję w pierwszej turze uzyskała klasa 1TM , a w drugiej 1LOb. Podobna inicjatywa będzie nas czekała przy wyborach parlamentarnych.

Przewodnicząca Szkolnej Komisji Wyborczej Aleksandra Chmielewska