AKTUALNOŚCI: LEKCJA FIZYKI

W poniedziałek 7 października 2019r. na lekcji fizyki w klasie 3TŻM uczeń Damian Trusiński poprowadził zajęcia na temat badania drgań struny gitary elektrycznej. Z wielką pasją i zaangażowaniem wprowadził nas w zagadnienia rozchodzenia się fal dźwiękowych oraz cech dźwięków wydawanych przez różne instrumenty muzyczne.

Wykorzystując aplikacje w telefonie komórkowym obserwowaliśmy na ekranie sinusoidalną postać sygnału z kamertonu oraz dźwięki wydawane przez gitarę elektryczną podłączoną do wzmacniacza. Uczniowie mogli  także zmierzyć częstotliwość podstawowego tonu wydawanego przez kamerton oraz zbadać zależność częstotliwości dźwięku struny od jej długości wykorzystując spektrometr w telefonie komórkowym.

Ciekawa lekcja dla uczniów i nowe doświadczenie dla mnie.

Beata Dąbrowska