AKTUALNOŚCI: WYCIECZKA ZAWODOWOZNAWCZA.

27 września 2019 roku, laureaci konkursu przeprowadzonego podczas stażu wakacyjnego w firmie Rhenus Logistics (w Błoniu) zostali nagrodzeni wycieczką zawodowoznawczą do nowoczesnego Centrum Dystrybucyjnego w Goleniowie pod Szczecinem.

Po zakładzie oprowadzał nas Dyrektor Oddziału Pan Marek Kunert. Działalność centrum dystrybucyjnego Rhenus w Goleniowie jest dedykowana obsłudze firmy Limango, części niemieckiej sieci detalicznej Otto.

Obserwowaliśmy poszczególne etapy procesów magazynowych przyjęcie przesyłek, zautomatyzowaną alokacje na magazyn, kompletacje towarów opartą o identyfikacji lokalizacji i produktu za pomocą skanerów (zamontowanych również przy każdym stanowisku pakowania), obsługę zwrotów i wydań. Proces wewnętrznego transportu paczek usprawnia system przenośników. Dziękujemy Panu Markowi za poświęcony czas i bardzo ciekawą prezentacje.

Atrakcją wyróżnienia dla uczniów, było nie tylko zwiedzanie zakładu pracy, zapoznanie się z organizacją pracy i nowoczesną infrastrukturą, ale również lot samolotem z Warszawy do Goleniowa i z powrotem. W jedną stronę lecieliśmy „Bombardierem Q400”. W drogę powrotną zabrała nas „Embraer 170”. Cała wycieczka trwała 12 godzin od 5 rano do godziny 17.

W imieniu Dyrekcji Szkoły oraz uczniów, dziękujemy bardzo firmie Rhenus za zorganizowanie - trzeba przyznać odlotowej wycieczki i oczywiście liczymy na dalszą współpracę.

Uczniowie klasy 2TL Anita Germel,

Katarzyna Tomaszewska, Artur Granowski

i Hanna Kossakowska (nauczyciel)