AKTUALNOŚCI: KONFERENCJA W FESTO

21 listopada 2019 roku w podwarszawskich Radziejowicach odbyła się konferencja zorganizowana przez firmę FESTO. Szkołę reprezentowali: Piotr Jasiński, Jarosław Kucharski i Marek Smirnow.

Tematem przewodnim cyklu spotkań był Przemysł 4 generacji oraz współpraca przemysł – edukacja.

Nauczyciele mieli okazję zapoznać się z nowinkami z zakresu mechatroniki, poznać najnowsze stanowiska edukacyjne firmy FESTO oraz wykazać się wiedzą z dziedziny ogólnotechnicznej. Zespół z Naszej Szkoły zajął 3 miejsce spośród 10 drużyn biorących udział w konkursie.

Stanowisko dydaktyczne - system transportowy MPS – zautomatyzowany system symulujący transport i segregację elementów o różnych lub zmiennych cechach.

Bionics4education – zestaw 3 robotów dla szkół podstawowych – realizują funkcje: język kameleona, pływająca ryba, trąba słonia.

Ramię robota o napędzie pneumatycznym - dzięki zastosowanym napędom pneumatycznym chroni przed urazami użytkownika – w 10 sekund uczy się ruchów ręki, może stanowić „3 rękę” dla konstruktora lub wykonywać cykliczne zadania związane z produkcją.

Materiał opracował:
Marek Smirnow