AKTUALNOŚCI: KONCERT CHARYTATYWNY "PRZYJACIELE DLA MAI"

W sobotnie popołudnie 14 grudnia w Centrum Kultury grupa uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół nr 1 im. M. Wańkowicza i Szkoły Podstawowej nr 4 im. M.M. Kolbego zorganizowała koncert charytatywny dla Mai Kapłon. Zatytułowaliśmy go „Przyjaciele dla Mai”, ponieważ na scenie zaprezentowali się jej znajomi i przyjaciele z programu „The Voice of Poland”, którego Maja również była finalistką; przyjaciele ze szkolnej ławy z „Wańkowicza” i uczestniczki warsztatów wokalnych z Gimnazjum nr 2 (dziś SP4). Na scenie pojawiły się też dwa uwielbiane przez błoniaków zespoły: Big Band Błonie i Kontrapunkt.

W programie, oprócz muzyki rozrywkowej, znalazła się muzyka klasyczna, pokazy taneczne i licytacja atrakcyjnych fantów poprowadzona z brawurą i polotem. Udało nam się zdobyć koszulkę z autografem Roberta Lewandowskiego, piłkę Pawła Zagumnego z autografem i wiele innych przedmiotów, obrazów, książek, talonów, artykułów „hand made”. Zaplanowałyśmy krótką i dynamiczną licytację, darczyńców było jednak tak wielu, że nie wszystko udało nam się sprzedać. Te przedmioty, które nie osiągnęły oczekiwanej przez nas ceny wywoławczej i te, których nie udało się sprzedać podczas kiermaszu, przekażemy na ogólnopolską stronę licytacji dla Mai „Ratujmy Maję Kapłon” (portal facebook).

Nie możemy jeszcze podać ostatecznej kwoty, którą udało się zebrać podczas koncertu, ponieważ do puszek jeszcze trafiają nowe środki. Błoniacy wciąż zgłaszają się do nas po rzeczy dotychczas niesprzedane, uczniowie ZS1 zorganizowali kiermasz ciast, odbędzie się zbiórka „Złotówka dla Mai” w błońskich szkołach. Puszki otwarte będą za kilka dni, gdy zawieziemy je do Mai i tam spiszemy protokół. Spodziewamy się następujących kwot:

- licytacja ok. 5500 zł

- bilety – cegiełki ok. 4000 zł

- kiermasz ok.700 zł

Razem: ok. 10 200zł.

Z całego serca dziękujemy Darczyńcom, Gościom, Uczniom i Absolwentom, Artystom, którzy wystąpili całkowicie za darmo; Urzędowi Miejskiemu i Powiatowi Warszawskiemu Zachodniemu za wsparcie finansowe i organizacyjne, Dyrektorowi i Pracownikom Centrum Kultury za użyczenie sali i wsparcie techniczne.

Przypominamy: zbiórka trwa, mamy już 2 000 000 zł, brakuje jeszcze ponad trzech! Pomóżcie nam zebrać tę astronomiczną sumę na www.siepomaga.pl/maja-kaplon

Przyjaciele Mai

Więcej zdjęć w galerii >>>