AKTUALNOŚCI: MAJA KAPŁON DOSTAŁA WIĘCEJ WALENTYNEK NIŻ JULIA SHAKESPEARE

Każdego roku słynna Julia z dramatu Shakespeare'a "Romeo i Julia" dostaje ponad 1 tysiąc walentynek. Kartki i listy wysyłane są do Werony, gdzie znajduje się dom i balkon Julii. Pocztówki nadawane są z różnych miejsc na całej Ziemi, mijają tygodnie zanim dotrą do bohaterki dramatu. Mieszkańcy Błonia pobili walentynkowy rekord Julii.

Pomoc jest w nas! Udowodniliśmy to spełniając marzenie Majki. Wspólnie zbieraliśmy pieniądze na przeprowadzenie niezbędnej dla poprawy jej stanu zdrowia operacji w Stanach Zjednoczonych. Jednak aby w pełni wyzdrowiała musi koniecznie otrzymać rehabilitację. W Walentynki nauczyciele oraz uczniowie z Wańkowicza i SP nr 4 im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego na środku błońskiego rynku prowadzili kiermasz, którego celem była zbiórka pieniędzy dla Mai Kapłon. Sprzedawali oni śliczne rękodzieła. Można było zakupić kartki walentynkowe, mydełka wykonane przez uczniów SP4, pyszne i ślicznie ozdobione ciasteczka przygotowane przez technologów żywności z Wańkowicza, napić się kawy siedząc przy ognisku rozpalonym na środku rynku! Majka otrzymała 2,5 tysiąca złotych, które zostały zgromadzone w trakcie Walentynkowego Kiermaszu i Maratonu Zumby! Każda złotówka pochodziła od serca, śmiało można ją nazwać „walentynką”, dlatego nasza Majka może się pochwalić walentynkową wygraną!

Natalka Pietrzak

Więcej zdjęć w galerii >>>