AKTUALNOŚCI: KÓŁKO MECHATRONICZNE PRZY ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. MELCHIORA WAŃKOWICZA W BŁONIU.

5 marca 2020 roku w Zespole Szkół nr 1 im. Melchiora Wańkowicza odbyło się pierwsze spotkanie  kółka mechatronicznego. Spotkanie prowadzili Marek Smirnow Nauczyciel  oraz rodzice uczniów z klasy 1TM1 Panowie:  Mirosław Gadomski i Paweł Malik. Celem zajęć prowadzonych w ramach kółka mechatronicznego jest:

• Pogłębianie wiedzy wśród młodzieży z dziedzin obejmujących mechatronikę,
  • poszerzanie horyzontów z dziedzin nauk technicznych,
  • poszerzanie umiejętności manualnych,
  • odnajdowanie swoich mocnych stron przez ucznia,
  • propagowanie nowoczesnych rozwiązań technicznych,
  • fizyczne wykorzystywanie budowanych projektów w życiu codziennym,
  • rozwijanie zainteresowań uczniów,
  • wspieranie pracowni dydaktycznych palcówki,
  • wspieranie lokalnych szkół pod kątem wyposażenia pracowni dydaktycznych Gminy Błonie,
  • zaangażowanie rodzicóww rozwój młodzieży,
  • konsolidowanie społeczności powiatu.

Zainteresowanie młodzieży przerosło oczekiwania prowadzących, tym samym zajęcia realizowane będą

cyklicznie co dwa tygodnie dla każdej  z grup. W ramach zajęć uczniowie będą objęci podstawowymi metodami dydaktycznymi jak również innowacyjną metodą projektów realizowaną w zespołach 2-4 osobowych. W najbliższy czwartek 12 marca odbędą się pierwsze zajęcia – relacja i fotogaleria pojawi się na stronie szkoły. Zapraszamy do śledzenia tego wydarzenia i zachęcamy Wszystkich nauczycieli również okolicznych szkół do zgłaszania tematów projektów, które  chętnie zrealizujemy z uczestnikami kursu. Wykonane projekty będą przekazane na rzecz placówki autora tematu. Pomysły można zgłaszać na adres mail: msmirnow@zs1-blonie.pl.

Opracował: Marek Smirnow