AKTUALNOŚCI: MARATON PISANIA LISTÓW

Nasza szkoła zaangażowała się w 14. „Maraton Pisania Listów Amnesty International”. Dużą grupą udaliśmy się do Gimnazjum nr 1 im. Hugona Kołłątaja, gdzie wspólnie z innymi mieszkańcami Błonia napisaliśmy ok. 1000 listów. Tym samym wyraziliśmy swój indywidualny sprzeciw wobec łamania praw człowieka. Wierzymy, że dzięki naszemu wkładowi w tę akcję los Olega Seńcowa z Ukrainy oraz Raifa Badawi z Arabii Saudyjskiej znacznie się poprawi, a ich prawa będą respektowane. Co roku dzięki „Maratonowi Pisania Listów” udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, dodać im one otuchy i pocieszenia. Pomysł pisania listów właśnie w grudniu związany jest z 10 XII - datą uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka - najważniejszego dokumentu sankcjonującego prawa podstawowe. Człowiek nigdy nie może być pozostawiony sam sobie, zawsze trzeba walczyć o wolność i prawa swoje i innych. Należy wierzyć, że zawsze jest jakiś sposób, aby pomóc bliźniemu.