AKTUALNOŚCI: WAŃKOWICZ NA NARODOWYM DNIU PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH W BŁONIU.

Tuż przed ogłoszeniem pandemii koronawirusa, czyli 4 marca uczniowie z koła historycznego uczestniczyli we wspaniałym wieczorze poświęconym Pamięci Żołnierzy Niezłomnych w Błoniu. Spotkanie poprowadziła radna powiatu warszawskiego zachodniego Anna Wieszczycka, a wydarzenie odbywało się pod patronatem honorowym Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka.

Nasi uczniowie mogli obejrzeć film dokumentalny poświęcony rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu, a także z zainteresowaniem wysłuchać wspomnień i komentarzy zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się Dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL Jacek Pawłowicz, harcerz, więzień polityczny przetrzymywany w obozie dla nieletnich Jerzy Pruszyński, Prezes Komitetu Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego Bogdan Grzenkowicz oraz syn porucznika Edmunda Bukowskiego Krzysztof Bukowski. Wieczór uświetniły występy laureatów V konkursu Poświęconego Wyklętym organizowanego w Błoniu. Była to niezapomniana i prawdziwa lekcja historii.

Joanna Florczak