AKTUALNOŚCI: NIETYPOWA LEKCJA O PROMIENIOTWÓRCZOŚCI – WIRTUALNA PRZECHADZKA PO WARSZAWIE MARII- SKŁODOWSKIEJ CURIE

Podsumowaniem nauki o promieniotwórczości w klasie 1TM i 1TL był wirtualny, majowy spacer do miejsc w Warszawie związanych z polską noblistką. Kościół NMP na Nowym Świecie, Muzeum Marii Skłodowskiej – Curie na ulicy Freta 16, Uniwersytet Warszawski, Hotel Bristol, Ogród Saski, Instytut Radowy, Cmentarz Stare Powązki to tylko niektóre miejsca blisko związane z naszą uczoną, które odwiedzili uczniowie.

Zwiedzając muzeum poświęcone Marii Skłodowskiej - Curie można było zobaczyć rzeczy należące do uczonej takie jak: etui na okulary; marmurowy kałamarz; słonik podarowany przez prezydenta USA Herberta Hoovera; skórzana torebka, w której przywiozła pieniądze na budowę Instytutu Radowego w Warszawie oraz ciemna suknia, w której przyjechała do Warszawy w 1925r. Oprócz obejrzenia zgromadzonych eksponatów, uczniowie mogli dowiedzieć się o najważniejszych osiągnięciach polskiej uczonej i jakie wydarzenia miały miejsce w Warszawie za czasów Marii- Skłodowskiej – Curie.

Wycieczka udana. Mam tylko nadzieję, że w następnym roku szkolnym, będę mogła zaprosić uczniów na rzeczywisty spacer po Warszawie do miejsc bliskich naszej noblistce.

Beata Dąbrowska