AKTUALNOŚCI: KIEDY LEŻENIE DO GÓRY BRZUCHEM JUŻ CI SIĘ ZNUDZIŁO – KWARANTANNA.

W aktualnej trudnej sytuacji, z którą zmaga się niemal cały świat przychodzi nam do głowy pewna myśl (oczywiście wtedy, kiedy już panika nam minęła) : co można robić, będąc cały dzień w domu? Kiedy pierwszy tydzień zapewne większość z nas przeleżała do góry brzuchem, to teraz nie wydaje się to aż takie kuszące, a nawet już… nudzące. Co można więc zrobić, aby nie zwariować? Oto kilka moich propozycji.

1. Wiosenne porządki (wersja ekstremalna)

Pierwsza propozycja może brzmieć już źle, jak tylko o niej słyszymy. Z drugiej strony spędzając cały nasz wolny czas w zamkniętej przestrzeni jest przytłaczającym doświadczeniem i dlatego warto oczyścić ją z wszelkiego brudu. Od razu poprawimy nasze samopoczucie będąc w czystym miejscu z dala od nieprzyjemnego zapachu i brudu. Poza tym, na pewno każdy w was ma w pokoju miejsce, które wymaga porządnego sprzątnięcia, a nigdy nie mieliście czasu tego zrobić. Teraz jest czas!

1. Nadrób zaległości z klasyki kina

Serwisy streamingowe to świetna i wygodna rzecz, tym samym, że nasze przebywanie w domu wymuszone zagrożeniem ze strony COVID-19 sprzyja temu, by trochę poszperać na platformach i sięgnąć po klasykę kina, której wciąż nie zdążyliśmy nadrobić. Bo nie oszukujmy się – zawsze jest coś do nadrabiania. Ta zabawa nigdy się nie skończy. Na Netfliksie mamy chociażby takie rzeczy jak czechosłowacki „Sklep przy głównej ulicy”, jak i polskie „Westerplatte”.

1. Filmy ze znajomymi

Wiadomym jest, że nie mamy możliwości spotkania ze znajomymi w czasie kwarantanny, ale wiadomym jest też, że żyjemy w XXI wieku. Oglądanie filmów ze znajomymi jest możliwe za pomocą rozszerzenia chrome „netflix party”. Jeżeli posiadamy netflixa, ta funkcja pozwala nam zaprosić znajomych na wspólne oglądanie filmu i pisanie z nimi w tym samym czasie. Jeżeli ktoś nie ma Netflixa, może również rozmawiać ze znajomymi przez Skype’a lub Messengera i puścić w tym samym czasie film. Ostatnio oglądałam tak „365 dni” z przyjaciółką.

1. Piecz!

1. Naucz się nowego języka

Zaimponujesz i sobie i znajomym, a kto wie, może przyda ci się ten język w przyszłości? Tym samym przechodzimy do kolejnego punktu.

1. Nadrób zaległości w szkole

Trzeba pamiętać, że nie możemy pozwolić sobie tylko na relaks. Kwarantannę możemy spędzić ciężko pracując i robić w ten sposób coś dla siebie. Odrabianie prac domowych i uczenie się zajmuje czas, ale pomyśl jak będziesz usatysfakcjonowany z rzeczy, które udało ci się zrobić (lub chociaż starałeś się zrobić).

1. Naucz się czegoś nowego

Tak jak wspomniałam, wcale nie musi to być nowy język. Naucz się moonwalk dance, shuffle dance, lub stania na rękach! Baw się tiktokiem, popularnych ruchów lub składaj origami. Jest wiele nowych rzeczy, których nauka sprawi ci przyjemność (dla mnie jest to nauka języka migowego).

1. Obejrzyj spektakle teatralne online

Brakuje wam możliwości wyjścia do teatru? Na szczęście żyjemy w na tyle dogodnych czasach, że z własnej kanapy możemy oglądać spektakle o dowolnej porze. Nawet do obiadu, jeśli ktoś widzi taką potrzebę. Przymusowa kwarantanna dla jednych może okazać się dobrą okazją do powtórzenia ulubionych przedstawień, a dla innych szansą do nadrobienia zaległości. I to wszystko za darmo w sieci.

Julia Smolińska.