AKTUALNOŚCI: FESTIWALU NAUKI NA WYDZIALE FIZYKI UW

W ramach projektu „Zapytaj fizyka”  oraz Festiwalu Nauki odbywającego się  21.09-26.09 uczniowie naszej szkoły, realizujący fizykę rozszerzoną i biologię rozszerzoną uczestniczyli w serii  wykładów popularnonaukowych, wygłaszanych przez znamienitych naukowców i popularyzatorów nauki.

W związku z pandemią w tym roku spotkania Festiwalu Nauki na Wydziale Fizyki UW dostępne były  tylko w Internecie.

24 września br. uczniowie oglądali online wykład Pani Joanny Trylskiej, profesora nauk fizycznych i kierownika Laboratorium Maszyn Biomolekularnych w Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Nowoczesne metody badawcze, zdjęcia i filmy o białkach i ich składnikach oraz mechanika molekularna w zastosowaniu do białek sprawiły, że wykład pomimo wirtualnego uczestnictwa, był dla słuchaczy interesujący.

26 września 2020r. o godzinie 13.00 odbyła się wirtualna wycieczka do laboratoriów Zakładu Optyki Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie krótkiej wycieczki zobaczyliśmy jak optyka pozwala zgłębiać biologię, chemię, mechanikę kwantową i kontrolować nawet pojedyncze atomy. Do zobaczenia za rok!

Beata Dąbrowska.