AKTUALNOŚCI: SOBOTNIE WYKŁADY

W sobotę, 21 listopada dwie nasze uczennice spędziły dzień na bardzo interesujących wykładach. Pierwszy z nich pt. “Instrukcja obsługi mężczyzny” poprowadził Leon Knabit – benedyktyn, publicysta, autor programów telewizyjnych i licznych książek, podejmujących tematykę świętości, pracy i odpoczynku, miłości, wiary i śmierci. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za krzewienie zasad moralnych i wiary wśród dzieci i młodzieży oraz za wybitne zasługi w ramach działalności duszpasterskiej. Ceniony za swoje poczucie humoru, otwartość i duży dystans do samego siebie. Udało nam się porozmawiać osobiście z prelegentem. Kolejnym tematem była “Skradziona niewinność - młodzież w powodzi seksualizacji”. Tę bardzo ważną problematykę omówiła Anna Bućkowska ze Stowarzyszenia Twoja Sprawa. Na koniec odbyła się prelekcja pt. “Życie jest piękne - jak o tym mówić młodym (lub ich o tym przekonać)”.

Katarzyna Wójcik