AKTUALNOŚCI: SEMINARIUM REPORTAŻYSTÓW RADIOWYCH

Naszej ekipie dziennikarzy udało się wziąć udział w Ogólnopolskim Seminarium Reportażystów Radiowych w warszawskiej Trójce. W ramach seminarium uczestniczyliśmy w bardzo interesujących zajęciach i wykładach, m. in. w wykłądzie redaktor naczelnej Studia Reportażu i Dokumentu - Ireny Piłatowskiej – „Fałsz w reportażu? – jak oddać rzeczywistość w reportażu”, która wielokrotnie powoływała się na mistrza gatunku – Melchiora Wańkowicza, w wykładzie pt. "Janiny Jankowskiej sposób na dobry reportaż". Zatopiliśmy się także w kilka wspaniałych reportaży, m. in. w pracę laureatki Stwory 2014 Joanny Sikory z Radia Białystok. Praca powstała w unikalnej technice surround sound (dźwięk wielokanałowy). Po reportażu czas był na dyskusję. Miło nam było przebywać w gronie dziennikarzy radiowych, słuchać ich doświadczeń i poznawać efekty wspaniałej pracy.

Katarzyna Wójcik