AKTUALNOŚCI: „ ZAPROSZONO CIĘ MALEŃKI…” - JASEŁKA

Co roku w czasie grudniowych dni wraz z młodzieżą szykujemy się w naszej szkole do występów z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Zarówno występ, jak i przygotowania do niego odbywają się w atmosferze dużego optymizmu jak i zamyślenia nad tajemnicą wcielenia Syna Bożego.

Bardzo zdolni młodzi artyści, w tym roku sami dokonali wyboru poezji i tekstów wierszy z I i II tomiku Zofii Zawadzkiej pt.: „Biegła tańcząc ze szczęściem”, „Bo gdy Miłość Miłości ...”.

Ta zgrana podczas wieloletnich występów młodzież z różnych klas, okazująca sobie dużo życzliwości i wyrozumienia, nie rywalizuje ze sobą , ale przede wszystkim wzajemnie się wspiera. Zarówno podczas prób jak i występów uczniowie ci zrobili wszystko, by to przesłanie z Betlejem było jeszcze bardziej wiarygodne.

Uczennica Paulina Kuropatwa ułożyła muzykę do wierszy z w/w tomików pt.: „Niewiasto” i „Jezu u Marii na rękach”, które na scenie zaśpiewała.

Ponadto swój wiersz pt.: „On naprawdę jest ” przeczytała w czasie występu uczennica Anna Dmoch.

Będąc reżyserem tego artystycznego wydarzenia jestem pod dużym wrażeniem talentów, pasji twórczej i aktorskiej młodzieży mającej w sobie dużo dobra i ciepła którymi dzieli się z innymi, chociaż przygotowuje się w tym roku do zdania matury – za co chcę im serdecznie jeszcze raz podziękować.

Tradycyjne jedziemy podzielić się tym spektaklem także z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej  w Bramkach, co jest możliwe dzięki wieloletniej życzliwej współpracy z tym Ośrodkiem.

Jeżeli ktoś szukałby talentów aktorskich i muzycznych to na pewno znajdzie je w naszej szkole, gdzie można współpracować z twórczą i utalentowaną młodzieżą oraz z jej Nauczycielami – pozwolę sobie wymienić m.in. p. Joannę Florczak i Walentynę Nowosad będące uczestniczkami chóru podczas tego występu.

Do zobaczenia i usłyszenia podczas kolejnych przedstawień - Zofia Zawadzka.

Artyści:

kl. III LOP

Adam Krukowski, Jan Krukowski, Piotr Mazur, Julia Wójcik, Filip Załuski, Katarzyna Zdanowska

kl. IV TM

Marcin Jaworski, Katarzyna Kozłowska, Sławomir Stawicki

kl. III LOH

Anna Dmoch, Jakub Krzyżak, Paulina Kuropatwa, Beata Poterek.

Więcej zdjęć w galerii >>>