AKTUALNOŚCI: WIĘZIENIE - STRACONY CZAS

W dniu 13.01.2016 nasza klasa 2Tm była na wycieczce w zakładzie karnym w Warszawie.

Po przybyciu na miejsce zostaliśmy poinformowani przez strażnika o zasadach obowiązujących na terenie więzienia. Każdy z nas musiał zostawić w depozycie portfel i wszystkie urządzenia elektroniczne. Następnie byliśmy wyczytywani i przeszukiwani wykrywaczem metalu.

Przeszliśmy na hol główny, gdzie czekała na nas Pani, która oprowadziła nas po więzieniu. Obejrzeliśmy film edukacyjny, który uzmysłowił nam, w jak prosty sposób można trafić do więzienia. Następnie zwiedzaliśmy cele więzienne, aby zobaczyć w jakich warunkach więźniowie odbywają kary. Cela ma około 5m2 i malutką toaletę. Weszliśmy do celi w 28 osób i zamknięto nas na około 5min. Już po kilku chwilach mieliśmy dość wrażeń i chcieliśmy jak najszybciej opuścić to miejsce.

Potem zobaczyliśmy spacerniak, po którym więźniowie, jeśli chcą, spacerują około jednej godziny dziennie. Kończąc wizytę w więzieniu odebraliśmy z depozytu nasze rzeczy i wróciliśmy do domu.

Po rozmowach między kolegami wywnioskowałem, że żaden z nich nie chciałby tam trafić. Ja także nie, ani nikomu tego nie życzę.

Jakub Matulka, 2TM