AKTUALNOŚCI: W HOŁDZIE ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM

W ramach projektu edukacyjno-historycznego poświęconego ofiarom stalinizmu grupa dziennikarzy i historyków uczestniczyła w projekcji  pierwszego filmu poświęconego Żołnierzom Wyklętym pt. "Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać". Pomimo, że  film ukazuje historię i dramatyczne losy Mieczysława Dziemieszkiewicza, młodego żolnierza podziemia antykomunistycznego w Polsc, to tak naprawdę jest to historia, którą podzielilo wielu żolnierzy "Niezłomnych." Ich powszechnymi rozterkami była często walka samych ze sobą (jaką drogę wybrać, jakiego dokonać wyboru?), troska o własną rodzinę, o własny honor. Nieugięta postawa władz komunistycznych musiała dobiec końca, a ofiarność "Wyklętych" to dzisiaj nasza wolność.

" Ponieważ Żyli Prawem Wilka,

Historia O Nich Głucho Milczy ..."

Grupa projektowa