AKTUALNOŚCI: DZIEŃ OTWARTY W FM LOGISTIC!

10 marca br. "Logistycy" z Wańkowicza uczestniczyli w zwiedzaniu magazynu naszej Firmy patronackiej FM Logistic-platforma Błonie. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia magazynu i wszelkich procesów w nim zachodzących od A do Z.

Z zainteresowaniem podpatrywali, w jaki sposób są składowane towary na paletach i gniazdach regałowych, jak są oznakowywane i przechowywane z zachowaniem wszelkich standardów i norm. Na większości uczniów wywarło to ogromne wrażenie, szczególnie dla tych, którzy zwiedzali magazyn wysokiego składowania po raz pierwszy. Podczas zwiedzania prezentowany był sprzęt magazynowy, głównie środki transportu wewnętrznego- wózki widłowe takie jak: frontale, reach trucki i mulinety. Za sprawność i niezawodność sprzętu odpowiada dział techniczny tzw. akumulatorownia, gdzie uczniowie obserwowali w jaki sposób przy pomocy suwnic i wózków podnośnikowych wymienia się baterie- serce wózka. Widzieli także cały proces kompletowania towaru począwszy od oznakowywania towarów-etykietowania, pakowania, ułożenia na paletach i foliowania. Tylko tak przygotowany może trafić do finalnego odbiorcy, po uprzednim sprawdzeniu i kontroli jakości. Firma bardzo dba o zachowanie wysokich standardów w trosce o spełnienie oczekiwań klienta.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali fantastyczne upominki, były podziękowania i pamiątkowe zdjęcia z nadzieją ponownego spotkania w FM Logistics. Serdecznie dziękujemy firmie FM za zaproszenie i moc wrażeń, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Iwona Dębkowska