AKTUALNOŚCI: „ZBRODNIA I KARA” W PALLADIUM

Nasza szkoła dzięki Teatrowi Scena Polska z Czeskiego Cieszyna uczestniczyła w spektaklu "Zbrodnie i kara" - adaptacji słynnej powieści Fiodora Dostojewskiego. Teatr zaproponował widzom jedno z najstarszych i najskuteczniejszych rozwiązań –  dekorację na obrotowej scenie. Dzięki temu widzimy śmierć lichwiarki i jej siostry, Lizawiety; jak gdyby symultanicznie śledzimy losy Soni i jej rodziny, Raskolnikowa, jego siostry i matki, Porfirego i innych urzędników wymiaru sprawiedliwości – a akcja, jak w kalejdoskopie, przenosi się raz na ulicę, raz do poszczególnych domów bohaterów. W dwugodzinnym spektaklu udało się reżyserowi – Bogdanowi Kokotkowi pokazać widzom studium zbrodnii, tym samym nieco "obłaskawić" tę trudną, niekiedy, w odbiorze powieść psychologiczną.

Julia Wójcik