AKTUALNOŚCI: WIECZÓR Z POEZJĄ

W primaaprilisowy kwietniowy dzień wybraliśmy sie do Czytelni Naukowej Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy na wieczór poetycki Czytamy wiersze... Dlaczego warto zaufać miłości? - w ramach Światowego Dnia Poezji. Wieczór został zorganizowany przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. W programie wieczorku poruszane były takie kwestie, jak: wyrażanie emocji w liryce oraz potrzeba myślenia kerygmatycznego. Punktem kulminacyjnym spotkania była prezentacja najnowszego tomiku poezji “Bo gdy Miłość Miłości” naszej katechetki – pani Zofii Zawadzkiej. Licznie zgromadzona publiczność w refleksyjnym nastroju rozważała o wielu ważnych sprawach związanych z wiarą, o której pisze autorka w swoich wierszach, jak również o Janie Pawle II. Poezja została również dopełniona muzyką w wykonaniu poetki oraz nas samych. Wykonaliśmy wiersze w postaci mówionej i śpiewanej. Każdy z uczniów bardzo lubi panią Zosię. Jest ona bardzo wesołą osobą, mającą w sobie niezmierzone pokłady energii, którą nieustannie dzieli się z innymi. Jest ona dla nas kimś wyjątkowym, potrafi dostrzec w każdym człowieku coś dobrego. Nikt nigdy nie zapomni o takiej artystce-nauczycielce.

Paulina Kuropatwa