UWAGA! Problem z przesyłaniem zdjęć do e-legitymacji. Informacja dla rodziców i uczniów klas pierwszych w roku szkolnym 2024/2025 dotyczaca e-legitymacji > > > CZYTAJ < < <.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Z pamiętnika MECHAtronów 2TM - WAT

Z pamiętnika MECHAtronów 2TM - WAT

Rok szkolny za nami, a my wciąż wspominamy jak w marcu zostaliśmy zaproszeni do udziału w Ogólnopolskim Dniu Inżynierii Materiałowej  organizowanym na Wojskowej Akademii Technicznej. Mieliśmy możliwość uczestniczyć w pobijaniu rekordu na udział w największej lekcji inżynierii materiałowej w Polsce prowadzonej w jednym czasie w kilku nowoczesnych ośrodkach badawczych, dzięki, którym obecna wśród nas technologia jest na coraz wyższym poziomie, a jej rozwój ulepsza nasze życie z dnia na dzień. To właśnie w tych laboratoriach studenci każdego dnia pracują i uczą się długimi godzinami, abyśmy my mogli cieszyć się bardziej komfortowym życiem. Przyszli doktorowie, profesorowie oraz inżynierowie właśnie w tych laboratoriach, które my mieliśmy okazję widzieć, budują naszą przyszłość.  

Tematem przewodnim tegorocznych obchodów była inżynieria materiałowa inspirowana naturą. Słuchając wykładu czuliśmy się jak studenci.

W Laboratorium Ciekłych Kryształów zgłębialiśmy tajniki działania wyświetlaczy LCD, bez których nie wyobrażamy sobie dzisiejszego świata i naszej codzienności. Mieliśmy także okazję obejrzeć wiele nowoczesnych urządzeń wykorzystywanych w Instytucie Chemii oraz Inżynierii Materiałowej, takie jak testery wytrzymałościowe materiałów, z których to wsparciem powstają mosty, wieżowce, samoloty samochody itd. Nowoczesne mikroskopy używane w Instytucie Inżynierii Materiałowej umożliwiają badanie mikro mechanizmów, mających wykazać się super precyzją. Zaliczają się do nich układy scalone, układy w zegarkach mechanicznych czy nawet elementy optyczne. Zawansowane mikroskopy cyfrowe dają nam także możliwość wykrywania najmniejszych uszkodzeń w systemach, które nie mają prawa zawieść na żadnym etapie.

Zdobyliśmy wiedzę na temat nowoczesnych sposobów badania izotopów materiałów promieniotwórczych (takich jak Kobalt 227) za pomocą różnego rodzaju detektorów. Przyjrzeliśmy się również metodom badania promieniowania elektromagnetycznego, jego zastosowaniom i wpływom na inne substancje oraz środowisko.

Jednym słowem odkrywaliśmy najwyższej jakości aparaturę badawczą, która jest definicją naszego jutra. A i niespodzianka, poznaliśmy jednego z wykładowców (konkretna osoba), który okazał się absolwentem naszej szkoły ;D.

A skąd tak właściwie to wyróżnienie, że zostaliśmy zaproszeni na tak wyjątkowe wydarzenie? Wszystkiego dowiecie się z naszych wspomnień.

CDN…

St.G 2TM

Data dodania: 2024-06-20 15:42:26
Data edycji: 2024-06-20 15:47:21
Ilość wyświetleń: 358

Coś się dzieje, ktoś się trudzi,
w Wańkowiczu się nie nudzi

Motto naszej szkoły

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej