Czcionka:

Kontrast:

Brązowa tarcza dla Wańkowicza po raz kolejny

Ranking Perspektyw techników obejmuje szkoły dla młodzieży, w których przystąpiło po raz pierwszy do egzaminu co najmniej 12 osób, a uzyskany wynik był nie niższy niż 75 % średniej krajowej. W zestawieniu 2023 uwzględniono więc 142 technika na Mazowszu ( wg edubaza.pl liczba techników na Mazowszu  to 220). Na pozycję w rankingu wpływają cztery czynniki: sukcesy w olimpiadach, wyniki egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego. Wszystkie dane pochodzą ze źródeł zewnętrznych.

Technikum Nr 1 w Błoniu jest obecnie na 53. miejscu na Mazowszu, co pozwala cieszyć się brązową tarczą. W ubiegłym roku nasza placówka zajęła 48. pozycję na 144. Zdarzały się w przeszłości dalsze lokaty, w drugiej połowie listy zaklasyfikowanych szkół, ale i lepsze, kiedy od srebrnej tarczy dzieliły nas tylko trzy miejsca.

Co daje nam taka informacja? Po prostu cieszy, bo to przyzwoity wynik. To potwierdzenie skuteczności wysiłku nauczycieli i uczniów oraz wsparcia rodziców. Ranking to także chwila na refleksję, ponieważ takie zestawienia mają też wielu krytyków. Trzeba wyciągnąć wnioski, nabrać dystansu i zakasać rękawy. To codzienna praca na lekcjach i zajęciach dodatkowych,  szkolne wydarzenia, pozalekcyjna aktywność naszych nauczycieli i uczniów tworzą naszą rzeczywistość, relacje, atmosferę, ale tego nie pokaże żaden ranking.

A. Krogulec

Data dodania: 2023-01-25 09:48:45
Data edycji: 2023-01-25 12:10:04

Coś się dzieje, ktoś się trudzi,