Wyjątkowa lekcja edukacji obywatelskiej odbyła się 15 kwietnia w klasie 2 LHP. Wszystko dzięki zgłoszeniu naszej szkoły na zajęcia hybrydowe. Było to spotkanie przygotowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, a dotyczyło Polski-świata polityki i władzy publicznej. Podczas rozmowy online z prawnikiem, Krzysztofem Izdebskim, uczniowie zgłębiali tajniki trójpodziału władzy, demokratycznego państwa prawa oraz mechanizmów kontroli obywatelskiej. Następnie przystąpili do rozwiazywania kart pracy przygotowanych przez ministerstwo. Było to wyjątkowo inspirujące spotkanie oraz ciekawe doświadczenie dla naszych uczniów.