Egzamin dojrzałości i co dalej?

Wybór pomaturalnej ścieżki kształcenia to zadanie nie łatwiejsze niż tegoroczna matura. W trosce o dobre decyzje naszych uczniów 2 marca zorganizowaliśmy spotkanie dla klas czwartych. Jego celem było przybliżenie zagadnienia, jak świadomie wybierać przyszłość akademicką.

Prezentacja zawierała charakterystykę miast akademickich, elementy świadomego wyboru uczelni wyższej, najchętniej wybierane kierunki kształcenia w ubiegłym roku szkolnym oraz najefektywniejsze metody pozyskiwania informacji na temat dalszej edukacji. Maturzyści zapoznali się z wydziałami, kierunkami, zasadami rekrutacji następujących uczelni: Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie, Wyższa Szkoła Finansów i Informatyki im. prof. J. Chechlińskiego w Łodzi, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Merytorycznym partnerem Akademickich Spotkań jest Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie.

Agnieszka Krogulec

Data dodania: 2023-03-06 12:23:28